ATKB Atatürk Okulu olarak “Dilsel Çeşitliliğin Gelişmesinde Türkçe” konulu toplantıya katıldık

19 Şubat 2020 Çarşamba günü United Nations Uluslararası Ana Dili Günü dolayısıyla Turkish Library tarafından organize edilen “Dilsel Çeşitliliğin Gelişmesinde Türkçe” konulu toplantıya ATKB Atatürk Okulu olarak katıldık. Öncelikle bizi bu programa davet eden The Light Millennium Başkanı Sayın Bircan Ünver’e, Atatürk Okulumuzu temsilen konuşma yapan öğretmenimiz Sayın Necmiye Kaçaroğlu’na; mezunlarımız Oğuzhan Ulutaş, Çağla Çetin, Gözde Pınar, Eda Ekinciler, Efehan Berk Hüyük, Onur Gürdal’a; öğrencilerimiz Ekin Pınar, Zümral Hüyük, Duygu Gürdal, Meyra Hüyük’e; programa katılan tüm öğretmenlerimize, üyelerimize ve dostlarımıza sonsuz teşekkürler ederiz.

Amerika Türk Kadınlar Birliğinin yapmış olduğu yardımlar Elazığ’daki depremzedelere ulaştı

Amerika Türk Kadınlar Birliği olarak depremzedelere gönderdiğimiz giyecekler, ayakkabı ve botlar Elazığ Yazıkonak Beldesi çadır alanına ulaştı. ATKB adına vatandaşlarımızın ihtiyacı olan eşyaları almakta yardımcı olan Atatürk Okulu velimiz Gülcan Sancaktaroğlu Demiröz Hanım’ın teyzesi Fatma Koç ve eniştesi Yalçın Koç’a sonsuz teşekkürlerimizi iletiriz.

NASA’da görevli Astrofizikçi ve Uzay İletişim Mühendisi Dr. Umut Yıldız New York Atatürk Okulunu ziyaret etti

8 Şubat 2020 günü Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi’nde (NASA) çalışmalarını yürüten astrofizikçi ve uzay iletişim mühendisi Dr. Umut Yıldız New York Atatürk Okulunu ziyaret etmiş, öğrencilerimizle ilginç bilgilerle dopdolu keyifli bir sohbet gerçekleştirmiştir. Dr. Umut Yıldız’ın bilimsel araştırması gözlemsel yıldız oluşumu ve moleküler bulutlara odaklanmaktadır. Çalışmaları hakkında daha detaylı bilgiye kişisel web sayfasından (umutayildiz.com) ulaşabilirsiniz.

Kendisine New York Atatürk Okuluna ziyaretinden dolayı teşekkürlerimizi iletiriz.

Amerika Türk Kadınlar Birliği I. Eğitim Paneli Davetlisi Avukat Ayhan Ogmen

Amerika Türk Kadınlar Birliği 2020 Eğitim Panellerinin ilkinde 1 Şubat 2020 Cumartesi günü Sayın Avukat Ayhan Ogmen’i misafir ettik. Amerika’da yaşayan Türk vatandaşlarımıza faydalı olacak bilgilerle dolu olan seminerde Sayın Avukat Ayhan Ogmen vatandaşlık işlemleri, Yeşil Kart başvuruları, ABD turist vizesi işlemleri ile miras, boşanma, ticaret hukuku ile soruları cevapladı. Ayrıca yakında değişecek olan kanun hakkında detaylı bilgiler verdi. Sayın Avukat Ayhan Ogmen’e bu değerli sunumu için çok teşekkür ederiz.

Ayhan Ogmen ATKB Egitim Paneli

Gürer Aykal ATKB New York Atatürk Okulunu ziyaret etti

4 Ocak 2020 günü Türkiye ve dünyanın en büyük orkestra şeflerinden, Devlet Sanatçısı Gürer Aykal ATKB Atatürk Okulu‘nu ziyaret etmiş, öğrenci ve velilerimiz ile buluşmuştur. Öğrencilerimizin sunduğu bir dinleti ile harika bir program gercekleştirilmiştir. Sayın Gürer Aykal’a okulumuza ziyaretinden ve ATKB Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Sermin Özçilingir’e de bu organizyonun gerçekleşmesi için katkılarından dolayı teşekkürlerimizi sunarız.

Kurucusu olduğu New Manhattan Sinfonietta Orkestrası‘nın 8 Şubat 2020’de Carnegie Hall’da vereceği “Anatolian Inspirations” Konseri biletlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Anatolian Inspirations Tickets

Türk Amerikan İş Platformu Etkinliği

Amerika Türk Kadınlar Birliği ve Atatürk Okulu olarak Türk Amerikan İş Platformu’nun 12 Aralık 2019’da düzenlediği organizasyona katıldık. Bizi bu başarılı etkinliğe davet eden Sayın Metehan Akdağ Bey ve Türk Amerikan İş Platformu ekibine , 2020 seçimlerinde ilk Türk Kongre Üyesi adayı Sayın Alp Başaran Bey’e ve organizasyonumuza ve okulumuza yoğun ilgi gösteren değerli katılımcılara sonsuz teşekkür ederiz.

ATKB Atatürk Okulu olarak 24 Kasım Öğretmenler Gününü Kutladık

Bir nesil yetiştirerek ailesine, topluma ve ülkesine faydalı bir birey olması için emek veren değerli öğretmenlerimizin ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NÜ Amerika Türk Kadınlar Birliğinin hazırladığı program ile büyük bir coşkuyla kutladık. Katılımları ile bize onur veren Sayın Başkonsolos Yardımcımız Bahar Karaman, Sayın Eğitim Ataşemiz Yurdanur Aydoğan, Sayın Başkonsolosumuz Alper Aktaş’ın değerli eşi Sayın Filiz Aktaş ve değerli velilerimiz, misafirlerimiz, sevgili çocuklarımız ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz. Başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlarız.